Real Madris konečně vyhrál Ligu Mistrů!

25. května 2014 v 9:38 | ImBlue |  Liga Mistrů

Včera dne 24.5 se odehrál zápas na který se jen tak nezapomene. Real Madrid chtěl konečně pokořit svoji dlouholetou smůlu a vyhrát konečně svou desátou, jednou z neslavnějších trofejí, Champions League. V cestě jim ale stál Atlético Madrid který byl asi největší překvapení letošní sezony Champions League, vyhrál už domácí trofej a celou sezónu, což bylo to největší překvapení.

Podle očekávání byl první poločas až velmi opatrný. Největším překvapením byl Diego Costa, i přesto že byl zraněný nastoupil ale bohužel se mu něco stalo a vystřídal v 9 minutě. Pár šancí bylo, ale až po chybě Ikera Casillase se Atlético dočkalo a vedlo 1:0 nedalo se to srovnávat s druhou polovinou, tam už Atlético a Real hrál na 120%. Atlético běhalo až moc a potom na to i doplatilo, od 70 minuty Atlético prostě vyčerpalo svoje všechny síly a už se neodvážilo ani k žádnému protiútoku. Real útočil ale až v nastaveném čase se Modrić postavil k rohovému kopu, nasměroval míč před branku a Sergio Ramos, jeden z nejlepších hlavičkářů, hlavičkou poslal zápas do prodloužení!
Sen Atlética Madrid se náhle rozplynul...

Pak už bylo Atlético úplně na konci sil a Real si dělal co chtěl neprve Di Mária přesprintoval obranu Atlética a střelil.... Courtois ale však mistrně nohou odrazil a s obrovským štěstím byl Gareth Bale na správném místě a hlavičkou nasměroval míč do branky Atlética Madrid, poté Marcelo využil že atlético mělo obrovskou díru v obraně a poslat míč do sítě už nabyl žádný problém - 3:1.
A nakonec Ronaldo pro Real vybojoval penaltu a sám ji proměnil - 4:1.

Carlo Ancelloti tak vyhrál s Realem tuto trofem už ve své první sezóně v klubu o což se jiní trenéři pokoušeli i několik sezón.
Ronaldo nakonec ještě zvýšil rekord střelených branek v LM a rekord posunul na 16 gólů.